۱۳۹۷ مرداد ۸, دوشنبه

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل از مسیحیان در ایران حمایت می کند

 مقام‌های اسرائیلی دوشنبه شب یکم مرداد در سخنانی در نخستین روز کنفرانس اتحاد مسیحیان برای اسرائیل، تاکید کردند که فشارها بر ایران برای توقف نقض حقوق بشر و حضور نظامی در سوریه بر قوت خود باقی خواهد ماند.
به نقل از صدای آمریکا، در این کنفرانس که در واشنگتن برگزار شد، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل یکی از سخنرانان این جلسه بود. او گفت که آمریکا همچنان در کنار اسرائیل خواهد ایستاد. خانم هیلی از جامعه بین‌المللی خواست با اسرائیل به عنوان یک موجودیت موقت نگاه نکنند.
سیزدهمین کنفرانس سالانه اتحاد مسیحیان برای اسرائیل با شرکت هزاران تن از حامیان آمریکایی اسرائیل روزهای دوشنبه و سه شنبه، یکم و دوم مرداد در پایتخت آمریکا برگزار شد.
اتحاد مسیحیان برای اسرائیل موسوم به CUFI یکی از بزرگترین سازمان‌های حامی اسرائیل تلقی می‌شود که اعضای آن را میلیون‌ها مسیحی آمریکایی تشکیل می‌دهد.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه در نخستین روز از طریق ارتباط ماهواره‌ای در این کنفرانس شرکت، و بر نگرانی از فشار بر اقلیت مسیحی در منطقه خاورمیانه تاکید کرد.
او گفت: «مسیحیان در ایران اذیت و آزار می‌شوند. کشیشان مسیحی سال‌ها زندانی می‌شوند. من فکر می‌کنم این باید مایه نگرانی همه باشد و بگذارید بطور واضح بگویم، اسرائیل از مسیحیان در ایران حمایت می کند. حالا چرا افراد بسیاری در برابر حبس و شکنجه مسیحیان در ایران سکوت اختیار می‌کنند؟ بگذارید بگویم ما اسرائیلیان سکوت نخواهیم کرد. و من دست از تاکید بر رنج دراز مدت مردم ایران، خواه مسیحیان و بهاییان، یا دانشجویان و روزنامه نگاران نخواهم کشید.»
مسیحیت در قانونی اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده اما وزارت خارجه آمریکا می گوید در ایران مسیحیان اجازه نیایش ندارند و به خاطر فعالیت های مذهبی زندانی می شوند.
کشیش آمریکایی جان هاگی، بنیانگذار و رئیس سازمان اتحاد مسیحیان برای اسرائیل در کنفرانس روز دوشنبه فعالان مسیحی را به ترغیب دولت و قانونگزاران آمریکایی به حمایت از اسرائیلیان در قبال ایران فراخواند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.