۱۳۹۷ اردیبهشت ۳۱, دوشنبه

مردم کازرون

طرح تقسیم کازرون اعتراض‌های گسترده‌ای را به دنبال داشته است. برخی از مردم کازرون مخالف این طرح هستند.
اعتراض‌های چند ماه گذشته آنان گاهی به خشونت کشیده شده است. در این ویدیو ببینید جریان این اعتراض‌ها چیست.حسین رضازاده، نماینده کازرون در مجلس ایران، در واکنش به ناآرامی‌های این شهر گفته سخنان امام جمعه پیشین کازرون باعث بروز مشکلات شده. این در حالیست که گزارش شده هنوز فضای این شهر در استان فارس امنیتی است. اعتراض مردم کازرون به جدا شدن بخشی از این شهر در تقسیمات جدید کشوری، چهارشنبه شب به خشونت کشید.
وزارت کشور ایران در نخستین واکنش به درگیری‌های شب گذشته در کازرون می‌گوید حوادث اخیر در کازرون "بیش از آنکه جنبه تقسیماتی داشته باشد ریشه در عوامل دیگری دارد."
این وزارت خانه در همین رابطه تاکید کرده است که مقامات "با عناصرى که با اهداف دیگرى سعى در برهم زدن نظم و امنیت عمومى داشته‌اند برخورد قاطع قانونى انجام خواهد شد."
در عین حال در این بیانیه تاکید شده است: "با تقاضای صاحب‌نظران منطقه و به‌ منظور بررسی دقیق و لحاظ پیشنهادات مردمی و رفع کاستی‌های موجود، طرح پیشنهادی تا تأمین خواسته‌هاى کارشناسى و منطقى مردم منطقه، در دفتر تقسیمات کشورى متوقف شده است."
بر اساس گزارش‌ها در سومین روز بعد از آغاز درگیری‌های کازرون، فضای این شهر در استان فارس ایران امنیتی بوده و درگیری‌های پراکنده‌ای هم گزارش شده است.  امروز رئیس دادگستری استان فارس در جنوب ایران گفته که آمار کشته‌شدگان دو نفر و شمار زخمی‌ها ۴۸ نفر بوده است. علی القاصی‌مهر گفته است: "نباید تصور شود کسانی که اموال عمومی را آتش زده و به جان مردم تعرض کرده‌اند از تعقیب مصون خواهند ماند، بلکه این اطمینان وجود خواهد داشت که این افراد به سزای عمل خود خواهند رسید."


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.