۱۳۹۶ مرداد ۱۸, چهارشنبه

نگرانی خانواده مریم نقاش زرگران از پرونده‏ سازی مجدد علیه این نوکیش مسیحی


آزار و اذیت روحی زندانیان و خانواده‏ های آنان از روش‌هایی است که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی بیش از گذشته مرتکب آن می‎شود که علاوه بر صدور احکام بلند مدت برای محکومین نشانه‌هایی از افزایش فشار به نوکیشان مسیحی دارد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که مریم (نسیم) نقاش زرگران، نوکیش مسیحی که روز سه ‏شنبه دهم مرداد پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد در اتفاقی کم سابقه دقایقی پیش از آزادی به دادسرای مستقر در زندان برده شده بود.
به گفته منابع آگاه به محبت نیوز، این زندانی عقیدتی در آنجا با صفی از کارکنان بهداری زندان از راننده آمبولانس تا مسئول بهداری روبرو شده است و به او گفته‌اند به دلیل توهین به پرسنل بهداری برای او پرونده جدیدی تشکیل خواهد شد، هر چند این موضوع مانع آزادی او از زندان نشد.
این رفتارها که مصداق بارز شکنجه‎ی روحی و روانی است در هفته‌های اخیر در مورد زندانیان مسیحی آغاز شده است، همچنان که مریم نقاش زرگران قرار بود روز هفتم مرداد ماه از زندان آزاد شود و خانواده‏‌ی او برای استقبال از فرزندشان به زندان اوین مراجعه کرده بودند، اما پس از ساعت‌ها معطلی به آنها خبر می‌دهند که نامه آزادی او نیامده و آزاد نخواهد شد.!
آزار و اذیت روحی زندانیان و خانواده‏ های آنان از روش‌هایی است که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی بیش از گذشته مرتکب آن می‎شود که علاوه بر صدور احکام بلند مدت برای محکومین نشانه‌هایی از افزایش فشار به نوکیشان مسیحی دارد.
در این گزارش اشاره شده، در حالی که مریم نقاش زرگران در انتظار آزادی به سر می بُرد پرسنل زندان او را به جای درب خروجی  زندان به شعبه ۱ در دادسرای مقدسی واقع در زندان اوین منتقل کردند.
بازپرس این شعبه به نوکیش مسیحی مریم نقاش زرگران اطلاع داده است به دلیل “توهین به پرسنل” ، پرونده جدیدی برای او مفتوح شده و قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰ میلیون تومان هم برای او صادر شدهاست.
گفته میشود موضوع “توهین به پرسنل” مربوط به روزی است که در آن پای خانم زرگران در زندان آسیب دید و بعد از انتقال به بهداری به دلیل رفتار غیرمودبانه ریاست بهداری جدال لفظی بین این دو شکل گرفته بود.
بازپرس پرونده علیرغم ادعای تشکیل پرونده و صدور وثیقه، ادعا می کند فعلن نیازی به تودیع وثیقه نیست و ایشان میتواند آزاد شود تا زمانی که مجدد با وی تماس گرفته شود.
حالا خانواده نقاش زرگران نگران هستند که با توجه به رویه غیرمعمول پرسنل زندان در زمان آزادی این زندانی و رفتار خارج از قانون بازپرس شعبه ۱ از جمله عدم نیاز به تودیع قرار، مشخص نیست این واقعه یک پرونده سازی جدید برای این زندانی است که چهار سال گذشته را در زندان به سر برده بود یا صرفن شکلی از آزار و اذیت روانی او است.
مریم (نسیم) نقاش زرگران، بیش از چهار سال در زندان بود که دو ماه آخر را به عنوان جریمه غیبت از مرخصی در زندان نگه داشته شد. غیبتی که با اجازه مسوولان زندان صورت گرفته بود و در ادامه مرخصی درمانی او بود و قرار بود منتهی به آزادی مشروط او شود اما نه تنها به زندان فراخوانده شد بلکه مدت زمانی را هم که در مرخصی بود به عنوان غیبت منظور کردند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.