۱۳۹۶ خرداد ۱۸, پنجشنبهترور، امروز به پایتخت ایران رسید. خشونت مرز نمی شناسد و البته آن کس که مردمان را به مستحق مرگ و حیات تقسیم می کند، به زودی مرزهای کفر را که به خیال خود در اروپاست در می گذرد و در پی طعمه به کشورهای اسلامی می رسد. این سیاست داعش که بدون تبعیض خشونت می ورزد و به هیچکس این اطمینان را نمی دهد که از گزند خشونت اش در امان باشند، باعث شده است دنیا در قبال توحش لگام گسیخته اش متحد و یکپارچه شود. نه اروپا و نه ایران و نه هیچ نقطه ی دیگری در دنیا شایسته ی چنین خشونتی نیستند.
آنچه به سیاست های امنیتی کشورها برمی گردد، در جای خود قابل بحث و گفت و گوهستند. اینکه آیا در پیگیری مسائل امنیتی یک کشور، جوک های سیاسی جوانان و مطالب آنان در فضای مجازی در اولویت قراردارد یا نهادهای امنیتی که با مالیات مردم اداره می شوند باید به تامین امنیت شهروندان در چنین موقعیت هایی بپردازند، همگی قابل بحث هستند، اما آنچه که هر شهروندی در چنین موقعیتی نیاز دارد بشنود و حاضر است برای آن تلاش کند، آن است که قرار نیست به این بهانه ها آزادی های محدود ی که هرجامعه، به فراخور تلاش و کوشش خود به دست آورده است، از بین برود.
بزرگ ترین اشتباه در مواجهه با تروریسم آن است که با فرهنگ صرفا نظامی گری، یعنی آنچه آن ها بیش از هر چیز خواهانش هستند، به مبارزه با آن ها بپردازیم. چنین سیاستی به تضعیف حقوق شهروندی و گسترش تروریسم کمک می کند.
نسرین ستوده 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.