۱۳۹۵ آذر ۵, جمعه

جان بولتون: آیت‌الله‌ها تهدید اصلی برای صلح و امنیت خاورمیانه هستند

به گزارش «محبت‌نیوز» جان بولتون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد که احتمال می‌رود وزیر دولت بعدی آمریکا باشد، گفته ایالات متحده باید از فشار برای تغییر رژیم ایران حمایت کند، چرا که این تنها راه‌حل بلندمدت در برابر تهدیداتی است که آمریکا در خاورمیانه با آن مواجه است.
بولتون به نشریه «بریت‌بارت» گفته «آیت‌الله‌ها تهدید اصلی برای صلح و امنیت بین‌المللی در خاورمیانه هستند». او اضافه کرده «‌سقوط آنها در حال حاضر به طور حتم روزگار گل و بلبل را برای منطقه به ارمغان نمی‌آورد، اما تهدید اصلی را برخواهد چید».
همچنین بولتون به توافق هسته‌ای با ایران که دستاورد مذاکرات باراک حسین اوباما است حمله کرده و آن را تنها کمکی به رهبران در تهران دانسته است.
بولتون گفته بود: «من فکر می‌کنم مردم ایران مشتاق داشتن رژیمی جدید هستند» و به دنبال آن پیشنهاد داده که آمریکا باید از گروه‌های مخالفی که به دنبال براندازی این رژیم هستند حمایت کند.
او همچنین افزود: «من فکر نمی‌کنم که این رژیم محبوب باشد، اما فکر می‌کنم سلاح دارد. و فکر می‌کنم راه‌هایی برای حمایت از مخالفان هست که نیازی به ورود نیروی نظامی آمریکا به مسئله نیز ندارد؛ کارهایی چون  کمک به مخالفان برای در دست گرفتن دولت».


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.