۱۳۹۵ شهریور ۲, سه‌شنبه


نجیبه صالح‌زاده را به اتهام فعالیت فیسبوکی محاکمه کرده‌اند، درصورتی که اصلاً صفحه‌فیسبوک ندارد!
موضوع فشار وارد کردن بر او برای فشار و اعتراف‌گیری اجباری ازهمسرش است؛ که فعال کارگری‌ست.


نجیبه صالح‌زاده، همسر محمود صالحی از فعالان کارگری، می‌گوید که در دادگاه انقلاب سقز به اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "توهین به رهبری" از طریق انتشار مطالبی در فیسبوک محاکمه شده، در حالی که اساسا حساب کاربری در فیسبوک نداشته است.
خانم صالح‌زاده به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفته است: " اتهامات را قویا رد کردم و گفتم که هیچ وقت در فیسبوک حساب کاربری نداشتم و ندارم و اگر کسی این کار را به نام من کرده من خودم شاکی هستم و دادستان باید پیگیری کند که چه کسی به نام من چیزی نوشته و جعل کرده است. من در ایران زندگی می کنم و می دانم چنین توهینی جرم است و اصلا نیازی و قصدی برای توهین به کسی ندارم."
او می‌گوید در صفحه فیسبوک شخصی با نام ساناز مطلبی منتشر شده که زیر آن شماره تلفن همراه خانم صالح‌زاده آمده و پلیس فتا از این طریق او را به عنوان عامل انتشار مطلب شناسایی کرده است. او می‌گوید: "در دادگاه گفتم که این عاقلانه نیست که کسی با نام مستعار در فیسبوک مطلب بنویسد و بعد شماره تلفن واقعی خودش را به صورت عمومی زیر آن یادداشت کند."
همراهی نجیبه صالح‌زاده با همسرش محمود صالحی در سفری به فرانسه برای شرکت در یک کنفرانس سندیکایی هم مورد دیگری است که او می‌گوید در دادگاه علیه ش مطرح شده است.
خانم صالح‌زاده گفته است در این سفر اصولا سخنرانی نداشته و بنابراین نمی‌توان آن را دلیلی برای "تبلیغ علیه نظام" دانست.
منبع: سحبا نیوز


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

توجه:فقط اعضای این وبلاگ می‌توانند نظر خود را ارسال کنند.